Patentovaná Neuro Terapia pomáha pri

ADHD - HYPERAKTIVITA

Liečba stochastickou rezonanciou pôsobí pri hyperaktivite prevažne uvoľňovaním neurotropných substancií, čím sa pozitívne mení plasticita mozgu. Zvláštnosť spočíva v tom, že regulačný mechanizmus látkovej výmeny mozgu je podnecovaný uvoľneným telu vlastným dopamínom pričom sa neuronálny signálny prenos zlepšuje.

Ušetrením alebo úplným upustením od medikamentov sa tak môžu zredukovať obávané vedľajšie účinky liekov.

Program sa môže použiť v spektre ADHS a autizmu, ako aj pri oneskorenom vývoji a nápadnom správaní sa, keď je správanie sa dieťaťa poznačené hyperaktivitou.

Liečba stochastickou rezonanciou má začať počiatočnou procedúrou počas  8 týždňov 2 - 3krát týždenne a potom pokračovať 1 – 4 mesiace 1 – 2krát týždenne. Ak je to žiadúce, môže potom nasledovať udržiavacia terapia  1krát týždenne počas  3 mesiacov.

Trasenie je závislé od celkového stavu pacienta a malo by sa začínať na úrovni „ľahké“. Ďalej by sa mali deti priviesť formou hry na prvé liečebné jednotky. Pritom by sa mala procedúra u detí, ktoré majú strach, prerušiť po prvej programovej sekvencii, aby sa po dlhšej pauze po odoznejúcom strachu mohlo ďalej pokračovať. Podľa skúseností požadujú deti ďalšiu procedúru samé, keď prekonajú počiatočnú neistotu.

Okamžitý účinok liečby stochastickou rezonanciou môže terapeut  a pacient dokumentovať jeho upokojením, zlepšenou schopnosťou koncentrácie, redukciou výchovných problémov, lepšími výsledkami v učení a znížením porúch prejavovaných tikmi.

Nastavenie trasu/trasenia sa uskutočňuje stlačením ikony  „ + “ alebo „ - “, čím sa momentálne nastavenie trasenia zakaždým zvýši alebo zníži o jeden stupeň. Pre voľbu sú k dispozícii nasledujúce úrovne:

 „slabé“ je v podstate vhodné pre všetkých pacientov aj pri  mnohonásobných chorobopisoch, napr. osteoporóze a neuropatii alebo ataxii atď. a/alebo u pacientov, ktorí sa nachádzajú telesne v slabom všeobecnom stave,

 „ľahké“ je vhodné pre pacientov, u ktorých sa prejavujú silné symptómy a/alebo sú telesne v podpriemernom všeobecnom stave,

„stredné“ je základné nastavenie pre pacientov s normálnym priebehom choroby a/alebo sa nachádzajúcich telesne v priemernom všeobecnom stave,

 „silné“ je vhodné pre pacientov, ktorí dosiahli už dobré až veľmi dobré liečebné výsledky a/alebo sa nachádzajú telesne vo veľmi dobrom všeobecnom stave.

Opýtajte sa nás!

Nenašli ste všetky informácie o Neuro Terapii, ktoré hľadáte?
Napíšte nám a my Vám radi odpovieme!

© 2022 Všetky práva vyhradené pre Medikocentrum s.r.o.
Používame anonymizované súbory cookie, aby sme Vám poskytli najlepší zážitok z našej stránky a ochránili vaše osobné údaje. Ak budete pokračovať, povoľujete tým prijatie všetkých súborov cookie na stránke spoločnosti Medikocentrum s.r.o.. Viac informácii