Čo lieči Neuro Terapia?

PARKINSONOVA CHOROBA

Stochastická rezonančná terapia pôsobí pri chorobe Morbus Parkinson okrem iného uvoľnením dopamínu a iných neurologických substancií.  Zvláštnosť spočíva v tom, že regulačný mechanizmus látkovej výmeny mozgu nie je predstieraný, lebo sa uvoľňuje telu vlastný dopamín. Môže sa vychádzať z toho, že dlhodobá terapia stochastickou rezonanciou nevedie k rýchlemu vyčerpaniu produkcie dopamínu. Ušetrením liekov môžu sa zredukovať obávané medikamentózna vedľajšie účinky.

Stochastická rezonančná liečba začína  šesťtýždňovým ošetrením 3 – 4-krát týždenne, pričom úprava je zvolená v závislosti od celkového stavu a stupňa ťažkosti ochorenia na parkinsona.  Následná stochastická rezonancia   ako udržiavacia terapia pokračuje viac než 2 mesiace  2-krát týždenne.

Okamžitý účinok stochastickej rezonancie môže byť demonštrovaný a  dokumentovaný terapeutom a pacientom otestovaným reaktivitou, obrazom chôdze a písma,  trasom, rečou atď. Práve tak by mal byť zisťovaný  a zachytený priebeh už na začiatku nasledujúcej aplikácie.

Nastavenie trasu/trasenia sa uskutoční stlačením ikony  „ + “ alebo „ - “, čím sa momentálne nastavenie zakaždým zvýši alebo zníži o jeden stupeň. Pre voľbu sú k dispozícii nasledujúce úrovne:

 „slabé“ je v podstate vhodné pre všetkých pacientov, aj pri  mnohonásobných chorobopisoch, napr. osteoporóze a neuropatii alebo ataxii atď. a/alebo u pacientov, ktorí sa nachádzajú telesne v slabom všeobecnom stave,

 „ľahké“ je vhodné pre pacientov, u ktorých sa prejavujú silné symptómy a/alebo sú telesne podpriemernom všeobecnom stave,

„stredné“ je základné nastavenie pre pacientov s normálnym priebehom choroby a/alebo sa nachádzajúcich telesne v priemernom všeobecnom stave,

 „silné“ je vhodné pre pacientov, ktorí dosiahli už dobré až veľmi dobré liečebné výsledky a/alebo sa nachádzajú telesne vo veľmi dobrom všeobecnom stave.

Pacient pri ošetrení nesmie byť v žiadnom prípade strachom podmienený, kŕčovitý alebo mať podmienený pocit, že sa musí pevne držať zábradlia. V takýchto prípadoch musíme pacienta pri prvom ošetrení rozptýliť, odviesť jeho pozornosť alebo etapovite viacerými prerušeniami počas prvého ošetrenia získať jeho dôveru. Pritom treba použiť najslabšie trasenie.

Opýtajte sa nás!

Nenašli ste všetky informácie o Neuro Terapii, ktoré hľadáte?
Napíšte nám a my Vám radi odpovieme!

© 2022 Všetky práva vyhradené pre Medikocentrum s.r.o.
Používame anonymizované súbory cookie, aby sme Vám poskytli najlepší zážitok z našej stránky a ochránili vaše osobné údaje. Ak budete pokračovať, povoľujete tým prijatie všetkých súborov cookie na stránke spoločnosti Medikocentrum s.r.o.. Viac informácii