Stochastická rezonančná terapia v praxi: Dr. Elżbieta Szumna, vedúca lekárka centra pre detskú neurológiu Centrum pre diagnostiku a neurorehabilitáciu v Piłe, Poľsko

Naše skúsenosti sa vzťahujú na aplikačný čas jedného roka. Väčšina pacientov sú deti rôzneho veku. Využívame terapiu už u troj- a štvorročných detí, pokiaľ sú v stave kooperovať.

Výrazné zlepšenie stavu sme pozorovali u detí s Downovým syndrómom, poruchami chôdze a koordinácie, hyperaktivitou, poruchami v centrálnom nervovom systéme, ale aj u detí s duševnými poruchami a nápadným správaním sa. U všetkých detí sa výrazne zlepšila koordinácia pohybu a hrubá motorika. V o čosi menšej miere sa to týka aj jemnej motoriky. Naši pacienti sa stali sebaistejšími. Tak sa mohol dvanásťročný chlapec s poruchami pohybu a koordinácie naučiť jazdiť na bicykli až po ošetrení SRT.

U detí s detskou obrnou (cerebrálna paréza) sme použili program mozgová porážka. Pri mladistvých a dospelých s touto diagnózou sa osvedčil program ataxia. Aj deti s Parkinsonovou chorobou veľmi dobre reagovali na program ataxia.

Ísť späť

© 2021 Všetky práva vyhradené pre Medikocentrum s.r.o.
Používame anonymizované súbory cookie, aby sme Vám poskytli najlepší zážitok z našej stránky a ochránili vaše osobné údaje. Ak budete pokračovať, povoľujete tým prijatie všetkých súborov cookie na stránke spoločnosti Medikocentrum s.r.o.. Viac informácii