Chlapec, 6 rokov, cerebrálna detská obrna vo forme nepatrnej obojstrannej spastickej hemiparézy

Chlapec vo veku 6 rokov s cerebrálnou detskou obrnou vo forme  nepatrnej obojstrannej spastickej hemiparézy, prevažne v dolných končatinách, doprevádzanou zabrzdením všetkých vývojových oblastí a výraznou psychomotorickou popudlivosťou. V druhom roku života začalo ošetrovanie so široko rozsiahlou rehabilitáciou v Piła-centre. Väčšina znepokojujúcich porúch u chlapca je veľmi veľká mobilita so schopnosťou krátkodobej koncentrácie a emočné poruchy s tendenciou k agresii. Pri slabej motorike môže dochádzať k nebezpečným situáciám  aj pre iné deti. Preto bol  chlapec už od  1,5 roka v psychiatrickej starostlivosti.

Pre všeobecné zlepšenie funkcií bola nasadená liečba so stochastickou rezonanciou.

Niekoľko týždňov sa uskutočňovala upevňovacia fáza. Pozorovala sa lepšia koncentrácia na úlohu, dlhšie periódy vnútorného  upokojenia počas dňa ako aj lepšia chôdza a zlepšená  manuálna motorika, ktorá bola v deň ošetrenia najvýraznejšie viditeľná. Chlapec chodí na niekoľko hodín do materskej škôlky a zúčastňuje sa ďalej aktívne na svojom rehabilitačnom programe.

Ísť späť

© 2021 Všetky práva vyhradené pre Medikocentrum s.r.o.
Používame anonymizované súbory cookie, aby sme Vám poskytli najlepší zážitok z našej stránky a ochránili vaše osobné údaje. Ak budete pokračovať, povoľujete tým prijatie všetkých súborov cookie na stránke spoločnosti Medikocentrum s.r.o.. Viac informácii